Kiğı Kaymakamlığı'ndan Borçka Kaymakamlığına atanan Sayın Şakir Öner ÖZTÜRK için bir veda iftar yemeği düzenlendi.
İftar yemeğine Adaklı Kaymakamı Sayın Kemal DURU, Kiğı Belediye Başkanı sayın Coşkun GÜVEN, Sancak Belediye Sayın Başkanı Fahrettin ÇOLBAN, Kiğı 2. Jandarma Komando Alay Komutanı Sayın Nadir ÇELİK, Emniyet Amiri Sayın Muhammed TUNÇDEMİR, İl Genel meclis Üyelerimiz Sayın Abuzer SOYDEMİR ve Sayın Ahmet GÜRÇAY, Kamu Kurum ve Kuruluşları Daire Amirleri ve personelleri, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, gazilerimiz ile halk arasından bir çok davetli katıldı.
Düzenlenen yemekte Belediye Başkanı Sayın Coşkun GÜVEN, Kiğı'ya hizmetlerinden dolayı Kaymakam Sayın Şakir Öner ÖZTÜRK'e plaket takdim etti.
Yemekte söz alan Başkan Sayın Coşkun GÜVEN yaptığı konuşmada 2 yıldır birlikte görev yaptığı Kaymakam Sayın Şakir Öner ÖZTÜRK'ün, her kesimden insanı kucaklayarak, kurumlar arasında bütünleştirici, çalışkan kimliğiyle dikkat çektiğini belirtti.İlçemizde devam projelerin tanıtımı ve hayata geçirilmesine katkılarından dolayı teşekkür etti.İlçemizde her kesim tarafından takdir edilen, her kesimden insana kucak açarak ilçemizin ve vatandaşların sorunlarına çözüm bulan çalışkan bir devlet adamı olduğunu söyledi. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı şahsı ve Kiğılılar adına teşekkür etti. Bundan sonraki meslek hayatında ve görevinde mutlu, sağlıklı ve başarılı olmasını diledi.
Son olarak söz alan kaymakamımız Sayın Şakir Öner ÖZTÜRK 'Kaymakamlar ve Vali Yardımcıları Kararnamesiyle Artvin İli Borçka İlçesine tayin oldum. Bundan sonraki görev yerimiz orası. Ne kadar kalırız ne kadar çalışırız bilinmez. Onu yaradan bilir. Ama yolunuz düşerse, sadece Artvin'e değil Karadeniz'e yolunuz düşerse muhakkak çalınacak bir kapınız olduğunu bilin, samimiyetle sizi kucaklayacak bir kardeşiniz olduğunu bilin. Eşimin de benimde kapımızın sonuna kadar size açık olduğunu unutmayın. Göreve ilk geldiğimizde ortamda zaman da sıkıntılıydı, ama şükürler olsun bu iki yılda sıkıntıları hep birlikte aştık. Bugün geldiğimiz nokta kurumlarıyla, mahalli idareleriyle, siyasi parti temsilcileriyle, muhtarlarıyla, vatandaşlarıyla sorunsuz sıkıntısız, problemsiz, kavgasız, gürültüsüz bir ilçe bırakıyoruz. Ne mutlu bizlere nasip oldu. Bunu yaparken benim bu başarıyı tek başıma elde etmem mümkün değil. Varsa ortada bir başarı ekibimiz öyle güzel insanlardan oluşuyordu ki bu ekiple başarısız olmak zaten mümkün değildi. En arzu ettiğimiz halkımızın birbirine küsmediği, darılmadığı ortak paydanın memleketimiz olduğu ilçemiz olduğu paydada birleşip ileriye doğru yol almaktır diye sözlerini bitirdi. Davetlilerden tek tek helallik isteyip İlçemizden ayrıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ